Ortopedie
Operace zkřížených vazů PDF Tisk Email

p3077379Pozoruje – li majitel středního či velkého psího plemene náhlé kulhání, je vhodné kontaktovat veterinárního lékaře. Mohlo by se jednat o prasknutí předního zkříženého vazu (LCC), jehož hlavní příčinou bývá úraz kolene. Některá plemena, mající strmý postoj pánevních končetin (např. Dobrman, RTW, aj.), jsou ke vzniku onemocnění

Napsal Marek Bonk
Celý článek...
 
Kyčelní endoprotéza (Total hip replacement – THR) PDF Tisk Email

Totální endoprotézaKyčelní endoprotéza je konečným řešením vážného poškození kyčelního kloubu, které je doprovázeno silnou bolestí a ztrátou pohyblivosti kloubu. Hlavními důvody, proč by THR mělo být provedeno, jsou:

Napsal Marek Bonk
Celý článek...
 
Dysplazie kyčelního kloubu, JPS, TPO, plastika DAR PDF Tisk Email

Resekce hlavice kosti stehenníDKK je geneticky podmíněné VÝVOJOVÉ onemocnění, postihující především střední a velká psí plemena. Vzniku onemocnění předchází zvýšená laxita (volnější pohyb hlavice stehenní kosti v kyčelní jamce) kyčelního kloubu.

První podezření na toto onemocnění může být vysloveno již u druhého anebo třetího očkování, a to na základě

Napsal Marek Bonk
Celý článek...
 
Luxace čéšky PDF Tisk Email

KardiomonitorJedná se o velice častou, geneticky podmíněnou vadu, která postihuje zejména malá psí plemena – yorkshire, čivava, japan chin, aj. Nutno dodat, že se s tímto druhem problému můžeme setkat i u středních a velkých plemen - např. u kokra, labradora či tosy.

Onemocnění se projevuje občasným

Napsal Marek Bonk
Celý článek...